Перевірка транспортних засобів міжнародних перевізників на відповідність вимогам Резолюцій Європейської Конференції Міністрів транспорту


     Стислий опис суті (процесу) надання послуги:
     Сертифікація вантажних автомобілів та сідельних тягачів категорій N2, N3 з рівнем екологічної безпеки не нижче ЄВРО-2 та вантажних причепів (напівпричепів) категорій О3, О4, які використовуються для міжнародних комерційних вантажних перевезень за багатосторонніми дозволами ЄКМТ та іншими двосторонніми дозволами, які в частині вимог до транспортних засобів посилаються на Резолюції ЄКМТ.

     Для проведення перевірки транспортний засіб повинен бути поданий у одну з регіональних випробувальних лабораторій лабораторій Атестаційної служби України (АС).
     Перед подачею транспортного засобу на випробування для одержання сертифіката відповідності вимогам придатності до експлуатації (термін дії – один рік від дати проходження перевірки), власник цього засобу повинен заздалегідь одержати у виробника або його офіційного представника в Україні сертифікат стосовно вимог щодо шуму, викидів забруднюючих речовин та вимог безпеки для вантажного автомобіля (сідельного тягача) та сертифікат відповідності вимогам безпечності причепа (напівпричепа)(чинні протягом всього терміну експлуатації транспортного засобу і не потребують поновлення).

     Для замовлення послуги власник подає Заяву факсом до АС за телефоном (044)455-67-74; (044)201-08-87 чи електронною поштою info@insat.org.ua. На підставі заяви співробітник АС реєструє рахунок-фактуру або договір (залежно від річних обсягів перевірок) і відправляє його на електронну адресу замовника. У випадку укладання договору, водій по прибутті автомобіля на випробування передає в АС ДП „ДержавтотрансНДІпроект” два примірники договору та акту виконаних робіт, підписаних і скріплених печатками суб’єкта господарювання.
     Реквізити договору чи рахунка-фактури повинні бути точно описані у платіжному дорученні (призначення платежу), інакше ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" лишає за собою право на невизнання платежу.

     Вартість послуги з оформлення сертифіката придатності до експлуатації для одного транспортного засобу на підставі позитивного протоколу перевірки, виданого однією з випробувальних лабораторій мережі АС, становить 186,00 грн. (з урахуванням ПДВ).
     Перевірка відповідності конструкції і технічного стану 1 автопоїзда на випробувальній базі ДП «ДержавтотрансНДІпроект» (с. Копилів, 45-й кілометр траси Київ-Житомир) з оформленням двох сертифікатів придатності до експлуатації становить 855,00 грн. (з урахуванням ПДВ).

     Перелік основних нормативних документів, які є основою надання послуги:
     - Резолюція ITF/IRU(2014) «Багатостороння квота ЄКМТ. Настанова користувача»;
     - Директива 2009/40/ЄС з останніми змінами відповідно до Директиви 2010/48/ЄС;
     - СТП 10-0306:2013 Порядок перевіряння конструкції і технічного стану колісних транспортних засобів міжнародних перевізників.

     Інформація щодо послуги:
     - Перелік вимог до КТЗ – розділи 9, 10, 11 Резолюції ITF/IRU(2014);
     - Документи, які повинні знаходитися на борту вантажного автомобіля – Вступ до Резолюції ITF/IRU(2014);
     - Зразки сертифікатів: додатки 4, 5, 6 і Доповнення Резолюції ITF/IRU(2014).

    Структурні підрозділи, які надають послугу:
    - Орган з інспектування ДП "ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ" ( Атестат акредитації від 06.03.2012 №7А025, Галузь акредитації від 06.03.2012 №7А025)
    - Лабораторія випробувань та діагностики дорожніх транспортних засобів
    - Лабораторія дослідження використання палив та екології