НОВИНИ8 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМЦьогоріч українці вперше офіційно відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Минулого року Верховна Рада встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом. Поступовий перехід до європейської традиції памʼяті розпочався відразу після Революції гідності. Він полягає не лише у зміні дати, а й у зміні сприйняття – з культу зброї та перемоги на подолання нацизму, на кожну спільноту, на кожну окрему людину та її непоправні втрати у цій війні.

Найкривавіший збройний конфлікт у світовій історії, за різними підрахунками, забрав життя від 50 до 85 млн людей, серед них близько 8 млн українців. Мусимо пам’ятати, що він розпочався внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів – націонал-соціалістичного (нацистського) в Німеччині та комуністичного в СРСР. Україна була одним із основних місць найзапекліших битв та відчайдушного спротиву.

Сьогодні українці продовжують боротьбу зі спадкоємцями сталінського режиму. рф привласнює перемогу над нацизмом, активно культивує міфи про Другу світову війну не лише всередині власної країни, а й маніпулює ними серед світової спільноти. Ми ж пам’ятаємо, яку ціну мала перемога для нашого народу 80 років тому і яку має нині.


Пам’ятаймо про тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто бореться за неї сьогодні!

За матеріалами «Укрінформ»

На головну сторінку

Оновлено 08.05.2024.