НОВИНИ


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ


В Україні вже традиційно стартував щорічний Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху, перший етап якого відбудеться 13–19 травня 2024 року. З нагоди початку масштабного заходу сьогодні в «Укрінформі» пройшов круглий стіл за участі представників ДП «ДержавтотрансНДІпроект».

Основна місія Тижня безпеки дорожнього руху – охопити актуальні питання з безпеки на транспорті в Україні в умовах воєнного стану, а також популяризувати дотримання безпечної поведінки на автошляхах.

Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія), Міністерство охорони здоров’я України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».

Постійними та надійними партнерами Тижня є представники й інших профільних державних структур, а саме: Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ України, Патрульної поліції України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Головного сервісного центру МВС України, Донецького державного університету внутрішніх справ України та ін.Серед учасників круглого столу – фахівці ДП «ДержавтотрансНДІпроект»:

▪️ Андрій ГОРПИНЮК, в. о. заступника директора з виробничої діяльності, начальник центру наукових досліджень у сфері безпеки на транспорті, кандидат технічних наук;

▪️ Юрій ПОЛЯНСЬКИЙ, радник начальника центру;

▪️ Ярослав ЗУЄВ, провідний інженер відділу оцінки відповідності переобладнання транспортних засобів та їхніх складових частин;

▪️ Володимир ГЛАДЧЕНКО, в. о. заступника завідувача відділу оцінки відповідності переобладнання транспортних засобів та їхніх складових частин;

▪️ Олена БОЙКО, заступник завідувача відділу інформаційно-аналітичних і бібліотечних фондів та науково-технічних видань.


У своїй доповіді на тему: «Переобладнання транспортних засобів для людей з інвалідністю» Андрій ГОРПИНЮК підняв низку гострих питань. Він наголосив, що легкові автомобілі, вантажівки, сільськогосподарські транспортні засоби, навантажувачі, будівельне обладнання, фургони, мотоцикли тощо можуть і мають бути адаптовані до вимог і потреб людей з обмеженими можливостями. Доповідач зупинився й на проблемі пристосування для самостійного використання транспортних засобів, і для пересування людей з обмеженими можливостями на транспорті.

Серед іншого доповідач зауважив, що наше підприємство долучене до роботи з надання консультацій в робочій групі спільно з представниками Головного сервісного центру МВС та фахівцями Міністерства охорони здоров’я України з питань реалізації проєкту цифровізації «Медичний висновок водія». Підбиваючи підсумки, Андрій ГОРПИНЮК зазначив, що в межах піднятого питання Інститут тісно співпрацює і надає наукову підтримку центральним органам виконавчої влади. Також доповідач запропонував долучити ВГО «Національну асамблею людей з інвалідністю України» до практичного завершення змін чинного законодавства з урахуванням потреб споживача.

Докладніше про захід

Загальний план Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху:
http://surl.li/tonwf

Запис прямої трансляції круглого столу:
https://www.youtube.com/watch?v=M6XDxwoSWcY

YouTube-канал «Безпечна країна»: https://youtube.com/@bezpechna_kraina

Сторінка Тижня безпеки дорожнього руху: https://www.facebook.com/tbdrua/.


На головну сторінку

Оновлено 13.05.2024.