НОВИНИ


16-19 жовтня 2023 року в Женеві, Швейцарська Конфедерація, відбулась 33-тя сесія Групи експертів з питань Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), та 118-та сесія Робочої групи з автомобільного транспорту Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй.

...

Вкотре очолив робочі засідання обох груп Роман СИМОНЕНКО, заступник начальника центру наукових досліджень комплексних транспортних проблем ДП «ДержавтотрансНДІпроект».

Традиційно засідання пройшли насичено та плідно. Делегати від різних країн підіймали актуальні питання галузі автомобільного транспорту, зокрема у сфері міжнародних перевезень. Так, Група експертів з питань ЄУТР продовжила роботу щодо підписання Меморандуму для генерації ключів для цифрових тахографів. Зокрема, Роман Симоненко, як Голова Групи, висловив бажання, щоб Меморандум був підписаний найближчим часом.

Цікавим був виступ польської делегації, яка на минулій, 32-й сесії, разом із Туреччиною подала офіційний документ ECE/TRANS/SC.1/2022/4 із запропонованим визначенням «двосторонніх перевезень». А саме: включити таке визначення (ввести таке поняття), що дасть змогу компетентним і контролюючим органам різних держав правильно класифікувати транспортні операції. Цьогоріч Польща за підтримки Латвії запропонувала відкласти обговорення цього питання до припинення ситуації в автомобільному транспорті через санкції, запроваджені в цьому секторі, після закінчення війни рф проти України.

Представники Ради страхових бюро розповіли про останні зміни в системі «Зелена карта», зокрема введення електронного документа. Цікаво, що одним із головних ініціаторів такої ініціативи була Україна задля безперебійної роботи користувачів цієї системи, наших перевізників, у складних геополітичних умовах, в яких опинилася наша держава через ганебне вторгнення рф.

Українська делегація повідомила учасникам SC.1 про складнощі, з якими стикаються водії на території України, що виникли під час війни, і звернулася до секретаріату з проханням проінформувати країни-учасниці Угоди ЄУТР щодо незастосування штрафних санкцій за відхилення від норм режиму праці та відпочинку на території України до припинення воєнного стану в Україні відповідно до статті 2.2(f) Угоди ЄУТР. Латвія висловила підтримку запиту України.

Наостанок делегати погодили дату проведення наступної сесії Робочої групи, орієнтовно – 15-17 жовтня 2024 року, м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

На головну сторінку

Оновлено 13.12.2023.