НОВИНИДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

У ранок середи, 22 січня 1919 року, об’єдналися дві частини незалежної України: Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка.

Сучасні історики вважають, що це подія великого політичного та історичного значення для утворення єдиної соборної української держави.

Сьогодні ми відзначаємо День Соборності, як символ злуки та єдності. 22 січня 1918 року УНР виборола незалежність, а вже за рік у цей день – об’єдналися дві частини України.

У 1990 році близько 3 мільйонів українців утворили «ланцюг соборності» від Києва до Львова. Люди демонстрували єднання України та пам’ять про визвольні змагання. З цього часу з’явилася нова символічна традиція – у різних куточках нашої країни люди беруться за руки вздовж доріг і утворюють довжелезні шеренги, щоб продемонструвати єдність українського народу.

"В День Соборності варто пригадувати події з української історії, аналізувати, що вдалося, а що ні. Ті події були завершенням важкого і тривалого процесу. Український рух тоді був єдиний, і усім вдалося об’єднатися попри складні умови",– Іван Стичинський, головний спеціаліст Українського інституту національної пам'яті.

За матеріалами «УП»

На головну сторінку

Оновлено 22.01.2024.