НОВИНИДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: ЧУТИ, БАЧИТИ, ВІДЧУВАТИ

Надзвичайно важливий курс домедичної допомоги пройшли фахівці ДП «ДержавтотрансНДІпроект». За ініціативи директора, Віктора ГОРИЦЬКОГО, було організовано підвищення кваліфікації співробітників у сфері цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за напрямом домедична допомога. Заняття провели лікарі КНП "Перинатальний центр міста Києва".

Загалом навчання пройшло у два етапи, кожен з яких тривав два робочих дні і складався з теоретичного курсу та циклу практичних занять. Слухачів було розбито на дві групи. Навчання пройшли керівники підрозділів Інституту, які повинні проводити інструктажі з охорони праці у підпорядкованих відділах, фахівці санітарної ланки та добровільної пожежної дружини Інституту.

Усі учасники прослухали загальну лекцію з анатомії, взяли активну участь в обговоренні, отримали покрокові інструкції щодо базової підтримки життя та втілили їх на практичних заняттях.

Реалії війни диктують свої правила: кожен має володіти елементарними навичками першої допомоги. Втім, такі знання необхідні і в мирні часи – під час ДТП та побутових негараздів.

...

Співробітники Інституту переконалися, що надважливими в домедичній допомозі є послідовність дій і чітка техніка виконання. Тепер кожен учасник зможе перевірити наявність реакції та дихання в постраждалого за допомогою прийому «чути, бачити, відчувати». Як розпізнати зупинку серця, виконати компресії грудної клітки в комбінації зі штучним диханням, перемістити людину у стабільне бокове положення, оцінити та зупинити кровотечу завдяки тампонуванню чи накладанню турнікета – відповіді на всі ці запитання отримано.

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

Навчальні сертифікати отримали 49 осіб. Лікарі-викладачі зазначили, що фахівці нашого Інституту вирізняються активною позицією, небайдужістю та вже володіють чималою базою знань, поглиблювати які, звісно, завжди доречно.

...
На головну сторінку

Оновлено 31.08.2023.