ВАЖЛИВІ ПОДІЇ 1990-2020


Дата Подія Результат (значення) події для суспільства
1992 Створено Міністерство транспорту України. Першим Міністром транспорту України було призначено Генерального директора НВО "Автотранспорт" — Ореста Дмитровича Климпуша. Створено центральний орган державного управління у сфері транспорту незалежної України. Інститут став першим осередком дислокації нового міністерства, брав активну участь у його становленні, кадровому забезпеченні.
1992 Засновано Транспортну академію України (ТАУ) Провідні наукові установи транспортної галузі об’єдналися для сприяння проведенню фундаментальних, пошукових, науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт зі створення та розвитку безпечних, екологічно чистих та інтегрованих технологій, систем, комплексів і засобів інформатизації та комп’ютеризації транспортного комплексу, організації та вдосконалення технології транспортного процесу, координації інноваційної діяльності транспортного комплексу.
1992 Затверджено і започатковано реалізацію Державної науково-технічної програми економії та раціонального використання пально-мастильних матеріалів на 1992 – 1995 роки «Пальне» У виконанні Програми брали участь понад 60 інститутів і підприємств 20-ти міністерств і відомств. Виконано комплекс НДДКР з розширення використання стисненого природного газу (СПГ), бензогазових і бензоспиртових сумішей. Розроблено і впроваджено КД на мобільні газозаправочні установки та переобладнання КТЗ для роботи на СПГ: КамАЗ, ЗИЛ, КАЗ, ГАЗ, Газель, УАЗ, автобусів Ікарус, ЛАЗ, ЛиАЗ, ПАЗ, КаВЗ. Дослідними паливними системами для роботи на середньо- та низькооктанових бензинах з добавками СПГ було обладнано понад 350 КТЗ. Інститут був базовою організацією з виконання Програми.
1992 На базі ДП "ДержавтотрансНДІпроект" створений центральний науковий центр Транспортної академії України. Центральний науковий центр ТАУ, заснований у 1992 році, об'єднує фахівців та науковців транспортної галузі, що працюють у Київській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській, Чернігівській та Вінницькій областях.
1993 Прийнято Закон України «Про дорожній рух» Законодавчо визначено основні засади формування та реалізації державної політики у сфері безпечності дорожнього руху, зокрема щодо убезпечення транспортних засобів
1993 Утворення технічного комітету стандартизації ТК 80 «Дорожній транспорт», наказ Держстандарту України та Мінмашпрому України від 15.06.1993 № 1358/85 «Про створення технічного комітету з стандартизації «Дорожній транспорт» Розпочато інтеграцію до світової системи стандартизації у сфері дорожнього транспорту.
Затверджено положення та визначено функцій інституту як секретаріату технічного комітету з стандартизації ТК 80 «Дорожній транспорт»
1993 ДержавтотрансНДІпроект призначено Адміністративним органом з сертифікації дорожніх транспортних засобів в державній системі сертифікації, спільний наказ Міністерства транспорту України та Держстандарту України від 10.02.1993 №22/21 Розпочато роботи щодо запровадження технічного регулювання у сфері колісних транспортних засобів, їх частин та обладнання, для забезпечення безпеки життя та здоров'я людей, їх майна, а також охорони навколишнього середовища
1993 Прийнято Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію». Розпочато створення національної системи сертифікації продукції.
1993 Затверджено і започатковано реалізацію Цільової комплексної програми розвитку транспортного комплексу України «Транспорт» на 1993 - 2000 роки. Метою Програми було науково-технічне забезпечення транспорту України, вирішення проблем транспортного комплексу країни як в цілому, так і взаємопов’язаних у рамках комплексу проблем кожного з видів транспорту. Реалізація Програми дозволила оптимізувати науково-технічне забезпечення, уникнути дублювання, досягати кращого результату за менших витрат. Інститут був головною організацією із супроводження програми «Транспорт»
1994 Держстандартом затверджено «Порядок і правила сертифікації дорожніх транспортних засобів» Створено першу національну систему сертифікації колісних транспортних засобів та їх складових в системі УкрСЕПРО, інститут виконує функцію адміністративного органу.
За часів СРСР, протягом 1970-х 1980-х років, розвиток технічних вимог до транспортних засобів на наших теренах здійснювався у координації з робочою групою ООН WP.29 (яка згодом, у 2000 році була перетворена у Всесвітній Форум ООН з узгодження правил у сфері транспортних засобів).
Радянський Союз був учасником Женевської Угоди ООН 1958 року з 17 лютого 1987 року. Після розпаду Радянського Союзу Російська Федерація задекларувала себе правонаступницею Радянського Союзу у питаннях набуття прав та виконання обов’язків за угодами, підписаними СРСР, у тому числі за Женевською Угодою 1958 року.
У незалежній Україні довелося за активної участі інституту фактично «з нуля» утворювати систему, яка мала убезпечувати автомобільні дороги від невідповідних транспортних засобів.
1994 по 2020 Прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.1995р. № 191 "Про спеціально уповноважену організацію з питань погодження переобладнання транспортних засобів та їх складових частин" Започатковано створення системи убезпечення транспортних засобів, конструкцію яких власники передбачають істотно змінити. На інститут покладено повноваження щодо погодження можливості переобладнання.
1994-1996 Вийшла серія національних стандартів України (ДСТУ) з регулювання діяльності системи УкрСЕПРО. Акредитовано у системі УкрСЕПРО випробувальні лабораторії інституту з питань активної, пасивної безпеки, екологічності конструкції КТЗ Унормовано діяльність Системи УкрСЕПРО, інститут створив основу для компетентної та незалежної технічної служби з випробувань КТЗ за вимогами та методами Правил ЄЕК ООН.
1996 Затверджено Інструкцію про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, наказ Мінстату № 150, зареєстровано в Мін’юсті 30.05.96р № 258/1283 Створено державний інструмент для обліку кількості пільгових пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах загального користування.
1997 Затверджено Правила обов’язкової сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових та приладдя, наказ Держстандарту України від 17.01.1997 р. Регуляторним актом забезпечено подальший розвиток системи сертифікації КТЗ та частин до них у Системі УкрСЕПРО.
1997 ДержавтотрансНДІпроект призначено організаційно-методичним центром із сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя, наказ Держстандарту України від 27.06.1997 №368 Організаційно-методичне супроводження та вдосконалення порядку сертифікації КТЗ, їх складових частин та обладнання в Системі сертифікації УкрСЕПРО.
1997 Прийняті Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом. Наказ Міністерства транспорту 14.10.1997 № 363 Впроваджено основи регулювання перевезень вантажів автомобільним транспортом.
1998 Інститут призначено національною організацією України з управління міжнародними ідентифікаційними кодами виробника (WMI) КТЗ Створено національну підсистему кодифікації виробників КТЗ для маркування одиниць КТЗ. Інститут здійснює функції національної організації з питань ведення реєстрації та присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI), що входить в структуру ідентифікаційного номера колісного транспортного засобу (VIN)
1998 Затверджено Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, наказ Мінтрансу від 10.02.1998 № 43 На автомобільному транспорті створено систему нормування витрат палива, стимулювання ощадливому використанню енергетичних ресурсів, застосуванню економічних методів водіння, удосконаленню організації перевезень.
1998 по 1999 Проведено аналітичні дослідження сумішевих бензинів з високооктановими кисневмісними добавками різних рецептур, стендових, дорожніх та експлуатаційних випробувань автомобілів при роботі на сумішевих бензинах. Результати широкомасштабних досліджень, проведених інститутом спільно з ДК «Укрспирт», ДП «УкрНДІНП «МАСМА» та ДП «Укрбіопрод», дозволили обгрунтувати використання на автомобільному транспорті бензину з добавкою біоетанолу та розробити НД щодо виробництва і використання біоетанольної добавки та сумішевого бензину. Інститут був координатором проведення досліджень.
1999 Розпочато створення системи сертифікації згідно з настановою Європейської Конференції Міністрів транспорту (далі – ЄКМТ) Отримання міжнародними перевізниками України можливості використати переваги багатосторонньої квоти ЄКМТ при використанні більш сучасних за конструкцією транспортних засобів. Інститут нотифіковано як орган із сертифікації та технічну службу з видання сертифікатів придатності до експлуатації.
2000 Затвердження Порядку узгодження нормативної документації на конструкцію транспортних засобів, наказ Міністерства транспорту України від 22.06.2000 № 338 (втратив чинність з 21.05.2017) Інститут визначено головною організацією з методичних питань науково-технічної експертизи документації на конструкцію транспортних засобів Започатковано імплементацію міжнародних вимог до конструкції у процесі проектування та постановки на виробництво КТЗ.
2000 Приєднання до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів Розпочато імплементацію міжнародної угоди про перевезення небезпечних вантажів.
2000 Приєднання до Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів (з поправками, що набули чинності 16 жовтня 1995 року) - Женевська угода 1958 року. Розпочато інтеграцію України до всесвітньої системи убезпечення конструкції та експлуатації транспортних засобів.
2001 Прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 143 «Про порядок визначення переліку єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах» Визначені функції Міністерства інфраструктури:
  • компетентний орган щодо забезпечення виконання Женевської Угоди 1958 року;
  • здійснення контролю за технічним регулюванням у сфері допуску до експлуатації, використання та ввезення КТЗ;
  • затвердження переліку єдиних технічних приписів, які застосовує Україна відповідно до Женевської Угоди 1958 року.
Станом на 2020 рік із 152 Правил ООН до законодавчо регульованої сфери введено 92 Правила ООН, інші застосовують на добровільних засадах.
2001 Прийнято Закон України «Про автомобільний транспорт» Проєктом, розробленим за участі інституту, впроваджено законодавчу основу формування та реалізації державної політики, розвитку галузі автомобільного транспорту, соціального діалогу, організації перевезень, технічного регулювання, інтеграції транспортної системи України до міжнародної транспортної системи тощо
2001 Прийнято Закон України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" Законом визначено правові, організаційні та економічні засади акредитації органів з оцінки відповідності в Україні.
Було врегульовано відносини, пов'язані з акредитацією національним органом України з акредитації органів з оцінки відповідності, у тому числі іноземних органів з оцінки відповідності, та поширюється на органи виконавчої влади, національний орган України з акредитації та органи з оцінки відповідності незалежно від форми власності.
2002 Створення Національного органу з акредитації України - «Національне агентство з акредитації України». Приведення української системи акредитації у відповідність до міжнародних та європейських правил і процедур у сфері оцінки відповідності. Іститут очолив ПК-05 "Транспорт"
2002 Нотифікація ООН інституту як органу та технічної служби із затвердження конструкції транспортних засобів, їх складових та приладдя. Україна увійшла до всесвітньої системи затвердження типу КТЗ та частин, отримано код «Е46» для маркування документів затвердження типу, КТЗ та їх частин, забезпечено визнання результатів затвердження типу з понад 50 договірними сторонами Женевської угоди 1958 року.
2002 по 2003 Реалізація Програми робіт з випробувань сумішевого бензину з високооктановою кисневмісною добавкою на автомобільному транспорті м. Києва Досліджено можливість розширення використання на автомобільному транспорті бензину з добавкою біоетанолу.
Програму виконано за участі Київської міської держадміністрації, ДК «Укрспирт» і ДП «УкрНДІНП «МАСМА» за активної участі та координації з боку інституту.
2003 Затверджено Норматив вартості створення одного робочого місця в галузі „Автомобільний транспорт”, наказ Держбуду від 24.11.03р. № 193, зареєстровано в Мін’юсті від 09.12.03р. за № 1131/8452 Розроблено інструмент для економічного обґрунтування інвестицій в галузь автомобільного транспорту.
2003 Затверджено Методичні рекомендації визначення рівня тарифів на послуги пасажирського автотранспорту загального користування, наказ Мінтрансу № 461 від 25.06.03р. Забезпечено прозорі підходи до формування тарифу на послуги пасажирського автомобільного транспорту.
2003 по 2006 Лабораторії інституту акредитовані Національним агентством з акредитації відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2001 Одні з перших в Україні та першими у галузі акредитовано лабораторії інституту відповідно до міжнародного стандарту щодо технічної компетентності та незалежності на методи випробувань згідно з Правилами ЄЕК ООН.
2003 Приєднання до Європейської Угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) Розпочато імплементацію міжнародної угоди із соціального захисту водіїв та убезпечення міжнародних автомобільних перевезень.
2004 Прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 р. № 37-р «Про затвердження Плану заходів щодо зменшення негативного впливу автомобільних транспортних засобів на довкілля на 2004-2010 роки. Надано імпульс для реалізації дійових природоохоронних заходів на автомобільному транспорті; зокрема, щодо створення в Україні екологічного випробувального центру КТЗ і двигунів. Інститут взяв активну участь у підготовці проєкту розпорядження Уряду.
2004 Розроблено, запроваджено та сертифіковано систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001 Сертифікат відповідності №UA2.034.1045, зареєстрований в Реєстрі системи сертифікації УкрСЕПРО 05.02.2004 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту постійно надавати послуги з оцінювання відповідності відповідно до вимог замовників та застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2004 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" вперше акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя відповідно до вимог ДСТУ EN 45011, атестат акредитації №1О042, зареєстрований в Реєстрі НААУ 29.07.2004 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації ДТЗ, їх частин та обладнання відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2004 Введені в дію національні стандарти ДСТУ 4276:2004 Норми і методи вимірювання димності відпрацьованих газів автомобілів з дизелями або газодизелями і ДСТУ 4277:2004 Норми і методи вимірювання вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі. Україна отримала інструментарій та технології для впровадження європейських норм щодо екологічності та енергоефективності конструкції транспортних засобів та їх двигунів, дослідних робіт у сфері впровадження альтернативних видів пального і джерел енергії.
2005 Затверджено Експлуатаційні норми середнього ресурсу пневматичних шин, акумуляторних батарей КТЗ, Правила експлуатації КТЗ, пневматичних шин, акумуляторних батарей, надання послуг з технічного обслуговування і ремонту КТЗ, Правила пожежної безпеки для підприємств і організацій автомобільного транспорту України. Урегульовано важливі питання безпечності експлуатації КТЗ протягом їх життєвого циклу.
2005 Прийнято Закон України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» Запровадження екологічних норм «Євро-2» з 2006-2007 років для КТЗ, які вперше реєструються в Україні, дозволило суттєво зменшити негативний вплив автотранспорту на довкілля завдяки припиненню введення в експлуатацію КТЗ з незадовільними екологічними властивостями. Інститут був основним розробником законопроєкту.
2005 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" вперше акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ДСТУ EN 45012, атестат акредитації №3О005, зареєстрований в Реєстрі НААУ 17.03.2005 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2006 Прийнято Закон України «Про автомобільний транспорт» в новій редакції. Закон актуалізовано в умов ринкової трансформації галузі автомобільного транспорту, приватизації переважної частини підприємств.
2006 по ... Затверджено наказом Мінтрансзв’язку України від 14.02.2006 № 136 першу редакцію галузевого Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 69 «Автомобільний транспорт». Перше видання Книги Випуск 69 «Автомобільний транспорт» Започатковано створення та забезпечено актуалізацію галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації. Визначення кваліфікаційних вимог, посадових та робочих обов’язків, знань та умінь до працівників галузі.
2006 Приєднання до Угоди про прийняття єдиних умов періодичних технічних оглядів колісних транспортних засобів і про взаємне визнання таких оглядів (Віденьська угода 1997 року), Указ Президента № 159/2006 28.02.2006) Інститут у 2009 р. нотифіковано ООН як Центр міжнародного технічного огляду КТЗ за Віденською угодою 1997 року.
2006 Прийнято Програму розвитку національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні на 2006-2010 За активної участі інституту створено програмний документ державного рівню, що сприяв розвитку транспортної мережі України та її інтеграції до міжнародної транспортної системи.
2006 Мінтрансзв‘язку України прийнята Галузева програма енергозбереження та впровадження альтернативних видів палива на транспорті на 2006 – 2010 роки, Визначені основні напрями та заходи з енергозбереження в галузі на 2006 – 2010 роки. Інститут був головним розробником Програми.
2006 по ... Прийнято Порядок визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та режимами руху, наказ Мінтрансзв’язку України від 12.04.2007 р. №285 Запроваджено міжнародні вимоги щодо комфортності перевезень пасажирів автобусами, визначено процедури встановлення класу комфортності автобусів, інститут визначено органом класифікації та методичним центром таких питань, встановлено сфери використання автобусів залежно від класу комфортності автобусаю.
2007 по ... Приєднання до Угоди про міжнародне перевезення швидкопсувних вантажів (УПШ) Указ Президента № 262/2007 (262/2007) від 02.04.2007 Розпочато імплементацію Угоди УПШ, спрямованої на збереження здоров’я людей, інститут акредитовано як інспекційний орган з перевірки спеціальних КТЗ та їх обладнання, фахівці пройшли навчання та сертифікацію у компетентному органі з питань УПШ Німеччини.
2007 Прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання реформування системи державного технічного огляду колісних транспортних засобів від 09.08.2007 № 1036 на підставі Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, Закон України від 18.03.2004 № 1629-IV Започатковано процес реформування Системи державного технічного огляду працівниками МВС на Систему технічного контролю колісних транспортних засобів суб’єктами господарювання із застосуванням засобів інструментального контролю.
2007 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" повторно акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя відповідно до вимог ДСТУ EN 45011, атестат акредитації №1О042, зареєстрований в Реєстрі НААУ 30.07.2007 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації ДТЗ, їх частин та обладнання відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог
2007 Затверджено Методику розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, наказ Мінтрансзв’язку України від 17.11. 2009 N 1175 Актуалізовано документ на сучасних стандартах бухгалтерського обліку та фінансової звітності, який забезпечує економічно обґрунтовані підходи до формування тарифу на послуги пасажирського автомобільного транспорту.
2008 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" повторно акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ДСТУ EN 45012, атестат акредитації №3О005, зареєстрований в Реєстрі НААУ 21.07.2008 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2008 по 2002 Інститутом розробляються і впроваджуються сучасні технології та експериментальні зразки дослідно-випробувального обладнання, зокрема, мікротунель для визначення викидів завислих частинок PM, система визначення масових викидів забруднюючих речовин КТЗ (СVS) з повнопотоковим тунелем, бортові вимірювальні комплекси, устатковання для визначення методами електронної мікроскопії числа завислих частинок PM у відпрацьованих газах двигунів та в продуктах зносу шин, гальм КТЗ тощо. Створення сучасної конкурентоспроможної вітчизняної інструментально-технічної бази для проведення широкого комплексу наукових досліджень і випробувань КТЗ. Заміщення високовартісних імпортних технологій та дослідно-випробувального обладнання (багатомільйонне заощадження державних коштів).
2009 Систему управління якістю ДП ДержавтотрансНДІпроект" повторно сертифіковано відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001 Сертифікат відповідності №UA2.034.03416-09, зареєстрований в Реєстрі системи сертифікації УкрСЕПРО 05.02.2009 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту постійно надавати послуги з оцінювання відповідності відповідно до вимог замовників та застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2009 Схвалено Концепцію забезпечення функціонування транспорту та управління дорожнім рухом під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2009 р. № 1563-р За участі інституту встановлено методичну основу для транспортного забезпечення чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 та створення планів мобільності приймаючих міст
2009 Затверджено Порядок переобладнання транспортних засобів, постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2010р. № 607 Удосконалено процеси погодження переобладнання стосовно організацій, що перевіряють КТЗ після переобладнання, впроваджено сертифікацію переобладнаних автобусів. Інститут визначено спеціальною уповноваженою організацією з погодження переобладнання транспортних засобів.
2009 Схвалено Транспортну стратегію України до 2020 року, розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2010 р. № 2174-р За участі інституту розроблено стратегічний документ державного рівня щодо розвитку транспортного комплексу України на засадах інтеграції її транспортної системи до відповідних систем ЄС.
2009 Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння виробництву та використанню біологічних видів палива» Створення законодавчих передумов для розширення використання біологічних та інших альтернативних видів палива на транспорті. Інститут брав активну участь у робочій групі з підготовки законопроєкту.
2009 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" вперше акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ISO/IEC 17021, атестат акредитації №8О034, зареєстрований в Реєстрі НААУ 25.12.2009 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2010 Встановлено Єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів в умовах експлуатації, постанова Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1166 Розроблено концептуальні підходи і склад Єдиних вимог. Класифікацію КТЗ запроваджено до законодавчо регульованої сфери.
2010 Європейський Головний центр сертифікації (ERСA, м. Іспра, Італія) затвердив Політику українського Органу сертифікації (CA) у Європейській Системі цифрових тахографів, Проведено сертифікацію, затверджено тип карток у ЄС, отримано цифрові ключі безпеки, видано перші картки для цифрових тахографів, запроваджено періодичний аудит системи Визнано відповідність системи обігу карток вимогам ЄУТР, положенням регламентів та директив ЄС стосовно контрольних пристроїв (тахографів), вітчизняні перевізники, водії, контролери отримали доступ до системи цифрових тахографів, а перевізники отримали можливість брати участь у міжнародних автомобільних перевезеннях.
2010 Підписано фінансову Угода між урядом України та ЄС про підтримку впровадження Транспортної стратегії України до 2020 року ЄС надав фінансову підтримку впровадженню транспортної стратегії України, запроваджено моніторинг виконання індикаторів впровадження, у виконанні більшості з яких у сфері автомобільного транспорту брав участь інститут.
2010 За результатами ранжування понад 300 000 підприємств України за офіційними даними Державної статистики за сумарними балами наше підприємство визнано сьомим серед підприємств державної форми власності за критеріями: "Обсяг реалізованої продукції", "Заробітна плата", "Чистий прибуток", "Продуктивність праці" за основним видом діяльності КВЕД 73.10.2 – "Дослідження і розробки в галузі технічних наук". Інститутом отримано статус «Державне підприємство 2010 року».
2010 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя відповідно до вимог ДСТУ EN 45011 на період нового акредитаційного циклу, атестат акредитації №1О042, зареєстрований в Реєстрі НААУ 30.07.2010 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації ДТЗ, їх частин та обладнання відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2010 Схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільного транспорту на період до 2015 року, розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 732-р Визначено пріоритети розвитку галузі автомобільного транспорту на період до 2015 року.
2010 Прийнято Порядок регулювання діяльності автостанцій», наказ Мінтрансзв’язку № 700 від 27.09.2010р. Врегульовано діяльність важливої складової інфраструктури регулярних пасажирських перевезень автомобільних перевезень.
2010 Врегульовано діяльність важливої складової інфраструктури регулярних пасажирських перевезень автомобільних перевезень. Створено умови обліку автобусних маршрутів.
2010 Прийнято Порядок видачі та анулювання дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування, наказ Мінтрансзв’язку від 07.05.2010р. № 279 Врегульовано питання організації перевезень пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування.
2010 Мінтрансзв'язку України прийнята Галузева програма підвищення енергоефективності у сферах транспорту та зв‘язку на 2010 – 2014 роки Визначено пріоритети покращення енергоефективності видів транспорту галузі. Інститут був розробником розділу «Автомобільний транспорт» Програми.
2011 9 червня 2011 року було прийняту постанову Кабінету Міністрів України № 738 «Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання» Започатковано перехід від сертифікації транспортних засобів в системі УкрСЕПРО до процедур оцінки їх відповідності, які базуються на положеннях Женевської Угоди 1958 року та законодавства ЄС, інститут як нотифікований орган затвердження конструкції КТЗ забезпечив методичну підтримку процесу реформування системи технічного регулювання у цій сфері.
2011 Відповідно до вимог ЄУТР сформовано мережу майстерень для обслуговування тахографів Інститутом видано першу картку майстерні для цифрових тахографів. Забезпечено можливість застосовувати сучасні транспортні засоби для міжнародних перевезень. Суб’єкти господарювання, внесені до переліку уповноважених організацій для проведення робіт з обслуговування цифрових тахографів, отримали можливість їх обслуговування.
2011 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" повторно акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ISO/IEC 17021, атестат акредитації №8О034, зареєстрований в Реєстрі НААУ 21.07.2011 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог
2011 по 2012 Розроблено і запроваджено методичні засади обліку і розрахунку викидів парникових газів (ПГ) дорожнім транспортом у межах підготовки Національних кадастрів викидів ПГ України, гармонізовані із загальновизнаними в світі методами вищого рівня. За завданням Уряду інститут у стислі строки розробив методичні засади розрахунку викидів ПГ дорожнім транспортом методами вищого рівня згідно з настановами і рекомендаціями МГЕЗК та EMEP/EEA, провів дослідження, моделювання структури парку КТЗ та викидів ним ПГ. Завдяки цьому Секретаріатом Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату було відновлено повноправну участь України у міжнародній торгівлі викидами ПГ (надходження до держави багатомільйонних коштів від продажу квот на викиди ПГ за Кіотським протоколом).
2012 Прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» щодо колісних транспортних засобів» Визначено терміни запровадження в Україні екологічних норм «Євро-3» – «Євро-6» для КТЗ, які вперше реєструються в Україні, що дозволило наблизити нормативну базу до вимог законодавства ЄС і забезпечити обмеження негативного впливу автотранспорту на довкілля. Інститут взяв активну участь у підготовці законопроєкту.
2012 Затверджено Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, технічний опис та зразок протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, постанова Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 № 137 Розпочато імплементацію Директиви 2009/40/ЄС щодо періодичного підтвердження придатності транспортних засобів до експлуатації, зокрема стосовно управління ризиками, обсягів та методів перевірок.
2012 Прийнято «Порядок затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання» (наказ Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 р. № 521) Впроваджено основний правовий акт системи технічного регулювання у сфері першого допуску КТЗ до дорожнього руху на виконання Женевської Угоди 1958 року, Правил ЄЕК ООН, директив та регламентів ЄС. Проект розроблено за наукової підтримки інституту.
2012 Створено випробувальний центр колісних транспортних засобів, наказ ДП «ДержавтотрансНДІпроект» від 20.06.2012 № 45 Перша і основна Технічна служба України за Женевською Угодою 1958 року отримала єдину інтегровану систему управління.
2012 Рішенням Робочої групи з автомобільного транспорту КВТ ЄЕК ООН (SC.1) та Групи експертів з питань виконання Європейської Угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (GE AETR), представника Мінінфраструктури та інституту обрано головою зазначених груп. Отримано важливі можливості участі представників України у розробленні проектів міжнародних договорів, формуванні програм розвитку та стратегічних рішень у транспортному секторі економіки.
2012 Прийнято Закон України «Про приєднання України до Протоколу до Конвенції про Договір міжнародного перевезення вантажів (КДПВ)» від 16 жовтня 2012 року № 5438-VI Зроблено крок до уніфікації вимог до здійснення міжнародних вантажних перевезень у частині відшкодування втрати вантажу.
2012 Приєднання до Угоди про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами (Угода INTERBUS) Визначено регуляторні засади міжнародних нерегулярних перевезень автобусами.
2013 Прийнято Порядок формування та ведення реєстру міжнародних, міжміських та приміських автобусних маршрутів загального користування, наказ Мінінфраструктури України від 20.05.2013р. № 305 Створено умови для формування маршрутної мережі автомобільного пасажирського транспорту.
2013 Прийнято Порядок організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом, наказ Мінінфраструктури України від 15.07.2013 р. № 480 Встановлено організаційні засади перевезень пасажирів автомобільним транспортом.
2013 Затверджено Технічний регламент з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів», постанова Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 643 Встановлено вимоги до убезпечення процесів технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.
2013 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" вперше акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя відповідно до вимог ISO/IEC 17065, атестат про акредитацію №1О042, зареєстрований в Реєстрі НААУ 30.07.2013 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2014 Прийнято Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (Угода про асоціацію Україна – ЄС) Розпочато процес імплементації в законодавство України низки нормативно-правових актів (12 директив) ЄС у галузі автомобільного транспорту.Інститутом розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу». поданий до Верховної Ради від імені Прем’єр-Міністра України №4683 від 17.05.2016.
2014 Систему управління якістю ДП ДержавтотрансНДІпроект" повторно сертифіковано відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001 Сертифікат відповідності №UA2.034.08297-14, зареєстрований в Реєстрі системи сертифікації УкрСЕПРО 05.02.2014 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту постійно надавати послуги з оцінювання відповідності відповідно до вимог замовників та застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2014 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ISO/IEC 17021 на період нового акредитаційного циклу, атестат про акредитацію №8О034, зареєстрований в Реєстрі НААУ 01.12.2014 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2015 по 2017 ДП "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут" удостоєне почесного звання "Державне підприємство 2014 року" що посіло третє місце рейтингу в Україні серед великих та середніх підприємств за сумою показників фінансово-господарської діяльності : "Прибутковість та ліквідність", "Масштаби виробництва та платоспроможності", "Соціальні показники", "Ефективність використання ресурсів", "Інвестиційна привабливість" за основним видом діяльності КВЕД 72.19 "Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук". Протягом трьох років (2014-2017) інститут отримував статус «Державне підприємство року».
2015 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" повторно акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя відповідно до вимог ISO/IEC 17065, атестат про акредитацію №1О042, зареєстрований в Реєстрі НААУ 10.08.2015 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2015 Головне управління Держпраці зареєструвало ДП «ДержавтотрансНДІпроект» як суб’єкт господарювання, який проводить навчання з питань охорони праці, для працівників інших суб’єктів господарювання (Декларація № 164-15-32К від 30.12.2015) Підтверджено компетентність інституту щодо навчання з питань охорони праці.
2016 Мінінфраструктури розроблено Національну доповідь «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю» Висвітлено проблеми щодо транспортної мобільності людей з обмеженими фізичними можливостями в Україні.
ДП «ДержавтотрансНДІпроект» було координатором розроблення Національної доповіді, здійснювало підготовку, аналіз та узагальнення матеріалів.
2016 Запроваджено технологію проведення дорожніх випробувань антиблокувальних систем КТЗ (ABS) Вперше в Україні освоєно та розпочато проведення дорожніх випробувань антиблокувальних систем КТЗ (ABS) за вимогами Правил ООН №13.
2017 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" вперше акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1, атестат про акредитацію №8О034, зареєстрований в Реєстрі НААУ 14.06.2017 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2018 У 2018 році відповідно до Наказу Міністерства інфраструктури України від 03.01.2018 № 7 ДП «ДержавтотрансНДІпроект» затверджено в переліку галузевих навчальних центрів, які здійснюють навчання посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства інфраструктури України, з питань охорони праці У галузі створено центр з навчання з питань охорони праці.
2018 Розроблений стандарт підприємства СТП 09-0301: 2018 Порядок добровільної сертифікації послуг пасажирського автомобільного транспорту. Створено систему добровільно сертифікації послуг пасажирського автомобільного транспорту.
2018 Створено базу перекладених документів аcquis communautaire ЄС – започатковано оприлюднення таких актуалізованих актів на сайті інституту https://www.insat.org.ua/phpfiles/menu/law/1/ Інститут започаткував допоміжний інструмент для зацікавлених сторін та для систематичного моніторингу актуального стану актів ЄС.
2018 Наказом Мінінфраструктури від 06.08.2018 № 359 ДП «ДержавтотрансНДІпроект» отримало Свідоцтво уповноваженого органу з перервірки знань з перевезення небезпечних вантажів на залізничному, морському та річковому транспорті. ДП «ДержавтотрансНДІпроект» визначено органом, уповноваженим проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів усіх форм власності, за кваліфікаційними рівнями «керівник», «фахівець» і «робітник», які здійснюють усі види робіт з небезпечними вантажами 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 та 9 класів на залізничному, морському та річковому транспорті.
2018 Систему управління якістю ДП ДержавтотрансНДІпроект" сертифіковано відповідно до вимог ISO 9001:2015
Сертифікат відповідності №UA2.034.08297-14, зареєстрований в Реєстрі системи сертифікації УкрСЕПРО 12.09.2018 за №170001QM15
Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту постійно надавати послуги з оцінювання відповідності відповідно до вимог замовників та застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2018 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" вперше акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових частин та приладдя відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17065, атестат про акредитацію №1О042, зареєстрований в Реєстрі НААУ 29.07.2018 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2019 До Європейського Головного центру сертифікації (ERСA, м. Іспра, Італія) відправлено проєкт Політики українського Органу сертифікації щодо смарт-тахографів: Second Generation Digital Tachograph (Smart Tachograph) Ukraine Authority Certificate Policy and Symmetric Key Infrastructure Policy. Розпочато процес запровадження в Україні цифрових тахографів другого покоління (смарт-тахографів).
2019 ДП "ДержавтотрансНДІпроект" повторно акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1, атестат про акредитацію №8О034, зареєстрований в Реєстрі НААУ 01.12.2019 Забезпечення впевненості усіх заінтересованих сторін у спроможності інституту як органу з сертифікації постійно надавати послуги з сертифікації систем управління якістю відповідно до вимог міжнародних стандартів, а також застосовних законодавчих та регламентувальних вимог.
2019 ДП «ДержавтотрансНДІпроект» став акредитованим органом із сертифікації систем управління якістю (атестат № 8О034) Надаються відповідні послуги для сторонніх організацій.
2019 Згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 19 серпня 2019 року № 648 ДП «ДержавтотрансНДІпроект» отримало статус офіційного навчального центру з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту за напрямом: внутрішні перевезення пасажирів, міжнародні перевезення пасажирів, внутрішні перевезення вантажів, міжнародні перевезення вантажів; з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки. Створено галузевий навчальний центр з підвищення кваліфікації персоналу.
2019 Затверджено наказом Мінінфраструктури України від 21.08.2019 № 656 третю редакцію галузевого Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 69 «Автомобільний транспорт». Актуалізовано та доповнено галузеву нормативну базу з праці та професійної класифікації, створеної в 2006 році.
2020 Придбано та уведено до експлуатації високотехнологічне обладнання для персоналізації карток для цифрових тахографів. Придбано та уведено до експлуатації високотехнологічне обладнання для персоналізації карток для цифрових тахографів.
2020 ДП «ДержавтотрансНДІпроект» внесено до переліку підприємств, установ та організацій України, які проводять навчання з питань пожежної безпеки № 26-6415/261-1 У галузі створено навчальний центр щодо навчання з питань пожежної безпеки.