НОВИНИТретя міжнародна науково-практична конференція:
«Перспективи розвитку автомобільного транспорту та інфраструктури»


Під такою назвою упродовж трьох днів, з 5 по 7 грудня, у форматі онлайн пройшов масштабний захід, організований ДП «ДержавтотрансНДІпроект». Конференція відбулася за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України і Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури. Цього року реєстраційні анкети подали понад 300 науковців і практиків. Широка географія учасників дала змогу охопити всю Україну та частину Європи. Керівництво провідних університетів, Національної академії наук України, представники бізнесу, промисловості, міжнародних організацій, відомі науковці та діячі знайшли змогу долучитись і виступити на заході.« Наша з Вами щорічна конференція, розпочата у 2021 році, вже набуває характеру доброї традиції як потужна міжгалузева, міждисциплінарна платформа, що об’єднує зусилля інтелектуалів із різних куточків України та прогресивних країн світу для подолання численних викликів сьогодення » , – такими словами відкрив захід директор ДП «ДержавтотрансНДІпроект» Віктор ГОРИЦЬКИЙ. – «Повномасштабна війна вимагає консолідації зусиль усього суспільства та диктує нові пріоритети і завдання зокрема й для науки. Тож на меті – надати державі наукову, експертну, аналітичну та інформаційну підтримку в умовах воєнного часу. Конференція – колосальний дискусійний майданчик для обміну досвідом та пошуку виважених пропозицій та рішень».

Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Юрій КІСЄЛЬ привітав учасників і зазначив: «У цей надзвичайно важкий час, коли ми все ж побачили перспективу прискорення процесу вступу України до Європейського Союзу, дуже високої пріоритетності набули питання гармонізації українського законодавства з європейським правом. Знання, досвід та думка науковців і практиків, представників громадянського суспільства зростає, і ми всі разом переборемо усі труднощі, як і подолаємо ненависного ворога. Бажаю учасникам конференції плідної роботи!»

З привітальними словами виступили Володимир КРЕЙДЕНКО, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури; Сергій АЛЕКСАНДРОВ, начальник відділу технічного регулювання на транспорті Мінінфраструктури України; Олександр ДЯЧЕНКО, в.о. начальника управління внутрішніх автомобільних перевезень Мінінфраструктури України; Віталій ПАСІЧНИК, проректор з наукової роботи Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"; Орест КЛИМПУШ, голова Федерації роботодавців транспорту України; Леонід КОСТЮЧЕНКО, голова Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП України); Олена СЛАВІНСЬКА, проректор з наукової роботи Національного транспортного університету; Володимир МОХОР, директор Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г. Є. Пухова Національної академії наук України; Микола МИХАЛЕВИЧ, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного автомобільно-дорожнього університету; Андрій МАРЧЕНКО, проректор з наукової роботи Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"; Віктор БІЛІЧЕНКО, ректор Вінницького національного технічного університету.

88 доповідей пролунали протягом трьох днів напруженої роботи. Серед учасників та доповідачів – ректори, директори, проректори, провідні науковці з різних галузей знань і сфер, викладачі найвідоміших вищих шкіл України: Інституту проблем моделювання в енергетиці імені Г. Є. Пухова Національної академії наук України, Інституту транспортних систем та технологій Національної академії наук України, Національного транспортного університету, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Вінницького національного технічного університету, Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", Національного технічного університету "Дніпровська політехніка", Національного університету "Львівська політехніка", Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національного університету водного господарства та природокористування, Поліського національного університету, Донбаської національної академії будівництва і архітектури (м. Івано-Франківськ) та ін.

... ...

Конференція була поділена на 11 тематичних секцій: «Дорожня інфраструктура»; «Безпека та організація дорожнього руху»; «Автомобільний транспорт, управління підприємствами, міжнародні перевезення, логістика, якість послуг, технічне обслуговування, сервіс»; «Інтелектуальні транспортні системи, кібербезпека»; «Виконання міжнародних договорів у сфері автомобільного транспорту»; «Технічне регулювання, питання безпеки конструкції, вимог та методів оцінки експлуатаційних властивостей транспортних засобів»; «Конструкція транспортних засобів»; «Обладнання для дослідження властивостей транспортних засобів та підтвердження відповідності конструкції вимогам стандартів»; «Питання енергетичної та екологічної безпеки транспорту»; «Стандартизація»; «Підвищення кваліфікації керівників, спеціалістів та фахівців у галузі автомобільного транспорту».

Перші дві доповіді на конференції зробив доктор Аднан РАХМАН від DATS Consulting B.V. (Нідерланди), в яких підняв питання створення та подальшої підтримки Національної транспортної моделі України, як інструменту залучення інвестицій у відновлення та розвиток інфраструктури відповідно до міжнародних вимог.

Тему проблеми відновлення електроенергетики України у своєму виступі розкрив Борис КОСТЮКОВСЬКИЙ, начальник відділу науково-дослідних робіт, с.н.с. ТОВ «НТК «ЕНАСЕЛЕКТРО». Про екологічні наслідки ДТП розповів Володимир ГОРБІКОВ, полковник служби цивільного захисту, начальник Подільського районного управління Головного управління ДСНС України у м. Києві. Директор ТОВ «НТЦ «Укрнафтохім» Богдан КОЧІРКО виступив одним зі співавторів доповіді про коефіцієнти викидів СО2 та нижчої теплоти згоряння моторних палив. Уже вдруге серед учасників конференції презентувала свої напрацювання у сфері розвитку електромобільності в Україні головна радниця виконавчого директора державної установи при Кабінеті Міністрів України – Ukraine Invest – урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Марина КИТІНА.

Майже всю секцію «Дорожня інфраструктура» закрили своїми доповідями, подекуди з прямими включеннями з об’єктів мостових споруджень, фахівці ДП «ДерждорНДІ».

Закордонні учасники цьогоріч, крім слухачів, зокрема делегованих від Міжнародного транспортного форуму, були представлені також доповідями від Ricardo & Environment (Великобританія), Signal Group (Великобританія), Альпійсько-адріатичного університету (Австрія).

Виконану програму конференції з окремим посиланням на запис кожної доповіді в YouTube буде найближчим часом викладено на веб-сайті Інституту. Праці конференції будуть надруковані у збірці тез разом з іншими матеріалами учасників.

Вже сьогодні можемо сказати, що конференція з кожним роком набуває все більшого масштабу та розголосу. У ЗМІ ця подія була висвітлена, зокрема, у газеті Верховної Ради України «Голос України» (випуск від 13 грудня 2023 р. № 249 (8266), с. 5 (переглянути), та у журналі «Перевізник» (випуск 6, 2023 р., с. 14-15 (переглянути).

Можемо стверджувати, що конференція стала об'єднавчим майданчиком не лише для науковців, а й представників профільних установ та відомств, бізнесу, промисловості, міжнародних організацій. Рішення (переглянути), напрацьоване за результатами роботи конференції, з пропозиціями учасників, буде направлене для розгляду в Мінінфраструктури та Комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.

На головну сторінку

Оновлено 26.12.2023.