Обстеження лабораторій (центрів) для визначення їх Органами класифікації автобусів за параметрами комфортності


Інформація для замовників

ДП «Державтотрансндіпроект” – Методичний центр для організації роботи з Органами класифікації здійснює обстеження лабораторій (центрів) на предмет відповідності їх вимогам до Органів класифікації і подає відповідні документи до Державтотрансадміністрації для включення лабораторій до переліку Органів класифікації.

Стислий опис суті (процесу) надання послуги:

Метою атестації автобусів є підвищення якості та конкурентоспроможності транспортних послуг у міжміському та міжнародному сполученні, захист прав споживачів транспортних послуг.

Порядок класифікації автобусів за параметрами комфортності встановлює вимоги до конструкції автобусів за параметрами комфортності, послідовність проведення класифікації, засади технічного нагляду за атестованими автобусами.

Класифікація автобусів за параметрами комфортності здійснюється на договірних умовах. Об'єктами атестації є автобуси, які використовуються на міжміських, та міжнародних маршрутах.

Порядок класифікації встановлений

Міністерством транспорту та зв’язку України Наказом «Про затвердження Порядку визначення классу комфортності автобусів сфери їхнього використання за видами сполучень та режимами руху” (далі Порядок) від 12.04.2007 №285 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 травня 2007 р. За № 499/13766, Переглянути.

Витяг з Порядку

П.6.6 Визначення класу комфортності здійснюють випробувальні лабораторії (центри) будь-якої форми власності (далі - Органи класифікації), які відповідають таким умовам:

  • не надають послуг з перевезення пасажирів автобусами на маршрутах загального користування та є фінансово не залежними від автомобільних перевізників, які надають послуги перевезення пасажирів на маршрутах загального користування; акредитовані в установленому законодавством порядку на технічну компетентність та незалежність у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025;
  • у галузі акредитації зазначено випробування автобусів на відповідність нормативним документам щодо безпечності їх конструкції;акредитовані на технічну компетентність та незалежність у відповідності до вимог ДСТУ 3412 і мають подовження дії атестата акредитації від НААУ (як виняток, для регіонів, де відсутні лабораторії, акредитовані у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025);
  • мають досвід роботи з випробувань автобусів не менше 5 років;
  • провели випробування автобусів категорій М2 та М3 не менше 5 кожного із класів А, В, I, II та III.

Термін проведення Класифікації з дня подачі заявки до одержання Свідоцтва не повинен перевищувати 30 днів.

Організація робіт покладається на методичний центр

Наказом Державної адміністрації автомобільного транспорту від 16 квітня 2009р. № 54 ДП “ДержавтотрансНДІпроект” визначений Методичним центром для організації роботи з Органами класифікації автобусів за параметрами комфортності. Методичний центр формує проект Переліку Органів класифікації для подання його до Мінінфраструктури на затвердження.

Заявки з комплектом документів від претендентів приймаються Методичним центром за адресою: 03113, просп. Берестейський, 57, м. Київ, ДП „ДержавтотрансНДІпроект” (Методичний центр). Контактні телефони: 201-08-85

Результати класифікації автобусів за параметрами комфортності враховуються конкурсним комітетом при приведенні конкурсу на перевезення пасажирів на міжміських маршрутах. Перевага надається перевізникам, які мають автобуси, класифіковані за вищою категорією комфортності на підставі постанови Кабінету міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”

Перелік Органів класифікації, що здійснюють класифікацію автобусів за параметрами комфортності.

Структурні підрозділи які надають послугу:

Шаблони документів, необхідних у процесі надання послуги


На головну сторінку


Оновлено 08.06.2023