«МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ» та «БАЗОВІ НОРМИ ВИТРАТ»


Фахівцями ДП «ДержавтотрансНДІпроект», зокрема, науково-виробничої лабораторії енергетики та екології транспорту та відділу законодавчого забезпечення виконання міжнародних угод у сфері транспорту, розроблено «Методичні рекомендації з нормування витрат палива, електричної енергії, мастильних, інших експлуатаційних матеріалів автомобілями та технікою» (далі – «Методичні рекомендації») та «Базові норми витрат» (доповнення до «Методичних рекомендацій», окрема книга) на основі та на заміну «Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті», затверджених наказом Мінтрансу України від 10.02.1998 № 43, з урахуванням наказу Мінінфраструктури від 02.11.2023 № 1011 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року № 43».

«Методичні рекомендації» та «Базові норми витрат» призначені для забезпечення єдиного методичного підходу в цій сфері в Україні. До першої редакції «Базових норм витрат» включені постійні норми останньої редакції «Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» (далі – «Норми витрат») та нові норми для 169 моделей (модифікацій) автомобілів, що пройшли апробацію.

Спрощено процедуру встановлення та доведення до суб’єктів постійних норм витрат, які пройшли апробацію. «Методичні рекомендації», на відміну від «Норм витрат», дозволяють систематично оновлювати перелік постійних базових норм.

Методичні підходи нових документів містять низку нововведень, які дають змогу краще враховувати особливості роботи в інтенсивних умовах руху, експлуатації автомобілів і техніки в зоні бойових дій, задовольнити потреби суб’єктів у нормуванні витрат електричної енергії на заряджання електромобілів та плагін-гібридних автомобілів, витрат реагенту систем селективної каталітичної нейтралізації відпрацьованих газів дизелів, вирішувати інші актуальні питання.

«Методичні рекомендації» та «Базові норми витрат» були розглянуті і ухвалені науково-технічною радою ДП «ДержавтотрансНДІпроект» 17 листопада 2023 року (протокол № 3) та розміщені на вебсайті інтитуту https://insat.org.ua/services/ldvpe/6/ у розділі «Норми витрат палива».

Матеріал підготував Віктор УСТИМЕНКО, заступник завідувача відділу законодавчого забезпечення виконання міжнародних угод у сфері транспортуНа головну сторінку

Оновлено 29.11.2023.